A ia kaloi Elvis Naçi Edi Ramës me shikueshmëri?
I ftuar në Opinion Tv Klan, teologu Elvis Naçi shpërndau emisionin live në faqen e tij zyrtare në facebook. Mes debateve të ashpëra madje disa prej tyre kaluan ofenduese në drejtim të hoxhes u vu re një model i një muslimani të kulturuar dhe me etike, i cili ofendimin e ktheu ne falje dhe tolerancë.

Kjo ishte një ndër momentet kryesore të diskutimit që Shqiptarët e pritën me dashamirësi. Të shumta ishin reagimet nga mbarë Shqiptarët se ky model duhet ndjekur nga të gjithë. Vlen të theksohet se u dallua qartë një reagim dhe interes i madh nga e gjithë Shqiptaria për t’u bërë pjesë e emisionit gjë e cila solli rritjen e audiencës.

Afërsisht ishin rreth mbi 14.7k njerëz onlinë që po ndiqnin emisionin nga faqja e hoxhe Elvis Naçit. Një numër të tillë audience e ka pasur kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, dy ditë përpara zgjedhjeve parlamentare i ftuar në një emision televiziv. Njëkohesisht edhe numri i komenteve ishte shumë i lartë duke kaluar 7 mijë komente.

I karakterizuar nga modestia e një muslimani, teologu Elvis Naçi shprehu dëshirën e madhe që të gjithë si Shqiptarë, të jemi në ndihmese të njëri-tjetrit duke larguar urrejtjen.

Esselam alejkum ue rahmetullahi ue berekatuhu, klikoni ne reklam qe shfaqet larte ketij teksi, per te na ndihmuar sado pak In’shaa’Allah! faleminderit, Zoti ju shperblefte! 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.