Qendra islame e Bostonit në Wayland, Massachusetts ka hapur dyert e saj për të mirëpritur njerëzit e pastrehë që janë prekur nga moti i acartë, deri dhe vdekjeprurës. Iniciativa, e raportuar nga wcvb.com, vjen pasi disa organizata kanë ndërmarrë një aksion në ndihmë të të pastrehëve që të gjejnë shpëtim nga i ftohti kërcënues. Së bashku me strehimin, xhamia ofroi një…

Lexoje te plote ne linkun me poshte

Klikoni ketu: > KLIKO KETU

Asgje nuk ju kushon juve, nese klikoni mbi reklam per ne:

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.