Dritaret po thyhen në Amerikë dhe Kanada nga i ftohti (FOTO LAJM)

I ftohti i Arktikut është kaq i rëndë në Kanada sa vetëm ata mbi moshën 24 vjeç kanë përjetuar ndonjëherë këtë dimër të ashpër.

…Temperaturat e ajrit kanë shkuar deri në zero.Autroritetet e Kanadasë u kanë bërë thirrje qytetarëve që të bëjnë kujdes dhe të mos dalin nga shtëpitë, Po ashtu banorët kanë raportuar se dritaret e shtëpive kanë filluar të thyhen për shkak të temperaturave të ulta.kliko me posht

LINK

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.