Shumica dërrmuese e njerëzve në vitet e fundit zgjodhën çajin e gjelbër në vend të kafesë, gjë që është e madhe, por propozimi ynë është çaj xhenxhefili. Recetë për çaj xhenxhefil: Një filxhan me ujë. Katër deri gjashtë feta xhenxhefili të papërpunuar. Mjaltë organike. Përgatitja: Vendosni ujin në një enë dhe prisni derisa të fillojë vlimi. Pas kësaj, shtoni fetat e xhenxhefilit dhe zvogëloni temperaturën. Ziejeni për rreth 15 minuta. Pastaj hidhni çajin në një filxhan. Vendos pak mjaltë në fund dhe kënaquni! .. Për të mësuar dobitë shiko në linkun e mëposhtëm, e pastaj shpërndajeni që të përfitojnë edhe të tjerët. Allahu ju shpërbleftë!

LINKU

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.