Ky burrë ofronte udhëtim falas të premten, ja cfarë dhurate i bëjnë udhëtarët (Video)

Një i moshuar musliman nga Rusia, i cili jeton në Makhachkala, ne rajonin e Dagestanit, cdo të premten hapë zemrën dhe ofron udhëtime falas për të gjithë pasagjerët. E premtja është dita kur mijëra qytetarë mysliman në këtë rajon dalin nga puna dhe shtëpia për ta falur namazin. Por Abdulmedzhid Chupalaev është shpërbluar për bujarinë e tij. Pasagjerët mirënjohës kanë grumbulluar para të mjaftueshme për ta realizuar një ëndërr të kahmotshme të tij, shkuarjen në Mekën e Shenjtë.
Kliko ne linkun me poshte per ta par videon:

LINKU

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.