Ka thënë Profeti alejhi selam:

“ Mbuloni enët dhe shishet, mbylleni derën dhe fikeni zjarrin, sepse shejtani nuk mund ta hapë enën, as shishen dhe as derën! E nëse dikush nga ju nuk gjen me çarë të mbulojë enën, atëherë le të vendosë mbi të një shkop dhe të thotë; bismilah.”

Muslimi

Dhe në një përcjellje tjetër të të njëjtit hadith thuhet:

Klikoni ne link me poshte, per ta lexuar te gjith artikullin:

Klikoni ketu > LINK

Me te vertet asgje nuk ju kushton juve: NESE KLIKONI NE REKLAM PER NE

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.