Pas ofensivës turke në Sirinë e veriut kundër kurdëve të YPG në rrjetet sociale të vendit si edhe media ka filluar një fushatë pro sulmit duke shpërndarë video dhe foto nga aksioni. Një ndër to është edhe videoja e një piloti avioni F-16 që mori pjesë në fazën fillestare të sulmeve mbi qytetin Afrin, i cili është nën kontrollin e kurdëve. “Tani do t’a njihje forcën e Turqisë ju tradhtarë”., dëgjohet ai të thotë teksa hedh bombat, Turqia është në ditën e tretë të sulmit në Siri, ndërsa ditën e djeshme u futën edhe këmbësoria. Ne si staf, kemi për qëllim që juve të ju ofrojmë sa më shumë informacione dhe dije të dobishme rreth fesë Islame por gjithsesi se kemi edhe harxhime të shumta, kështu që ju lutemi që pasi të dëgjoni përgjigjen të klikoni mbi reklamën që shfaqet poshtë këtij teksti sepse ashtu ne do t’i mbulojmë harxhimet tona dhe do të jemi në gjendje të vazhdojmë që të ju sjellim ende informacione me lejen e Allahut azze ue xhel.

Shikoje videon> KETU

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.