Sa Shpesh Duhet T’i Lajmë Flokët? Këshilla E Ekspertëve Është Befasuese..

Siç raporton sajti New York Times, Jeff Chastain, parukier amerikan në New York, thotë se flokët e femrave nuk duhen larë më shumë se një apo maksimumi dy herë në javë. “Sa më pak shampo, aq më të fortë dhe të gjatë do i keni flokët”, thotë ai. Jo vetëm kaq, por parukieri amerikan këshillon që të përdoret balsami në vend të shampos. Arsyeja? Ka më pak veti detergjenti dhe është më pak agresiv. Kjo këshillë vlen sidomos për femrat me flokët kaçurrela, të cilat kanë edhe më pak nevojë për t’i larë flokët. Sa i takon meshkujve, ai këshillon që t’i lajnë.
Kliko linkun me poshte per ta lexuar te plote

LINK

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.