SubhanAllah: Ja meshon pa qellim kerrit dikujt, por ja le një letër, dhe numrin e telefonit!

Vellezer te ndershem, ky eshte musliman i mire, pa qellim ja ka meshuar dhe i thote: Ma ban hallall une e kam rroke kerrin tend, po nuk e disha a e kam prek une se nuk e kam verejt, por nje shoke me kallxoj, dhe ja ka shkruar aty numrin e telefonit, nese na ndodh edhe neve kjo te bahemi te tille, Allahu na udhezofte, dhe na forcofte. Amin

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.